קופות חולים

על-פי חוק, כל תושבי ישראל חייבים להיות רשומים באחת מקופות החולים המחויבות לספק לאזרחים 'סל שירותי בריאות', המעניק מגוון שירותים רפואיים חיוניים ללא תשלום, לכן עם סיום שירותכם בצה"ל/לאומי-אזרחי, עליכם להירשם באחת מקופות החולים.​

שימו לב

חיילים משוחררים, חוזרים באופן אוטומטי לקופת החולים שבה היו רשומים לפני תקופת השירות הצבאי. במידה והמידע על סיום השירות לא הועבר מצה"ל לקופת החולים בה הייתם רשומים לפני תקופת השירות, עליכם לשלוח צילום של תעודת השחרור לתחום מרשם הבריאות במוסד לביטוח לאומי, לפקס שמספרו 02-6462029, המוסד לביטוח לאומי יעביר את המידע לקופת החולים ותחודש החברות בקופה.

חייל משוחרר שאינו יודע לאיזו קופה הוא שייך - יפנה לתחום מרשם הבריאות בטלפון 02-6462000, בימים א'-ה' בין השעות 9:00 - 13:00.

ניתן להרחיב תמורת תשלום נוסף את הביטוח הבסיסי ולעשות 'ביטוח משלים', המעניק שירותים רפואיים שאינם כלולים בסל הבריאות הבסיסי. כל קופת חולים מציעה הטבה אטרקטיבית מיוחדת לחיילים משוחררים/מסיימי שירות לאומי-אזרחי, לכן מומלץ לעשות סקר שוק מול הקופות כדי לבחור את ההצעה הכי משתלמת.

למידע נוסף, לחצו על שם קופת החולים: 

מכבי
לאומית
כללית
מאוחדת

 

החלפה או רישום חדש או ביטול חברות בקופת חולים מתאפשרים בתקופה זמן מוגבלת. בדקו מול הקופות את מועדי תקופת הרישום/ביטול והמעבר בין הקופות.