הכשרה מקצועית

ניתן להשתמש בכספי הפיקדון למימון קורסים לקבלת הכשרה מקצועית במוסדות המוכרים לכך ע"י משרד הכלכלה והתעשייה, משרד התיירות, משרד הבריאות, או המשרד לביטחון פנים.

כספי הפיקדון יועברו ישירות מהבנק למוסד הלימודים. רשימת המוסדות המאושרים משתנה מעת לעת. לכן, חשוב לוודא שהמוסד בו אתם רוצים ללמוד/לקבל הכשרה מופיע ברשימת המוסדות המוכרים.

שימו לב:

בבחירת מוסד לצורך הכשרה מקצועית, הנכם מקבלים על עצמכם את תקנון המוסד ואת כללי ההחזר או אובדן שכר הלימוד אם הפסקתם/ נשרתם מההכשרה, או במקרה שנסגר המסלול/ המוסד אליו נרשמתם. משרד הביטחון והקרן לקליטת חיילים משוחררים אינם אחראים ואינם מחויבים, במקרים אלה, לבוא בדברים ו/או לתבוע עבורכם את החזר שכר הלימוד ממוסד הלימודים.

חשוב לדעת:
  • כספי הפיקדון ישמרו עבורכם החל מחודש ממועד סיום שירות החובה, בכל אחד מסניפי בנק הפועלים או בנק לאומי לפי בחירתכם (גם אם חשבונכם האישי מנוהל בבנק אחר!)

  • לכל מטרה יש לצרף את המסמכים הייעודיים לה. את הפירוט וההנחיות המדויקות להגשת המסמכים, ניתן לראות בטופס ”בקשה למשיכת כספים מפיקדון אישי"

  • אם התחלתם לממש חלק מכספי הפיקדון באמצעות אחד הבנקים לאומי או פועלים, תוכלו להמשיך לממש את יתרתו בכל אחד מסניפיו של אותו בנק בלבד

  • כספי הפיקדון האישי ניתנים למימוש בתחומי מדינת ישראל בלבד

  • אם תטוסו לחו"ל לתקופה ממושכת, באפשרותכם להשאיר בישראל ייפוי כוח לאדם מטעמכם למשיכת כספי הפיקדון עבורכם, או לשלוח מחו"ל לארץ, לאדם מטעמכם, ייפוי כוח שנערך בקונסוליה או בפני נוטריון מקומי בחו"ל

 

חזרה לעמוד 6 המטרות לשימוש בכספי הפיקדון