איך מממשים את הפיקדון ל-6 מטרות?​

האגף והקרן לחיילים משוחררים מעניקים לכם, עם סיום שירותכם פיקדון אישי, על מנת לסייע לכם בתחילת דרככם באזרחות. הפיקדון האישי הוא סכום כספי המוענק לכם על פי החוק. גובה הפיקדון האישי נקבע על פי משך וסוג השירות: לוחם, תומך לחימה או 'אחר' (כינוי לפי חוק לכל מי שאינו לוחם או תומך לחימה).

בחמש השנים הראשונות ניתן לממש את הפיקדון האישי ל-6 מטרות בלבד. כדי לעשות זאת, אנא פעלו לפי ההנחיות הבאות:

 1. בחרו מתוך 6 המטרות המאושרות למימוש הפיקדון האישי, על פי החוק, את המטרה אותה אתם מבקשים לממש (באפשרותכם לממש יותר ממטרה אחת, במסגרת סכום הפיקדון האישי שלכם).

 2. הורידו מהאתר את הטופס "בקשה למשיכת כספים מפיקדון אישי".

 3. בדקו בטופס, מהם המסמכים הנדרשים שיש לצרף למטרה/ות שבחרתם וקראו היטב את ההנחיות לפני הגעתכם לבנק. פנו לאחד מסניפי בנק פועלים או סניפים ייעודיים של בנק לאומי, עם הטופס המלא ועם המסמכים הנדרשים הרשומים בו לצורך אימות בסניפי הבנקים.

 4. תעודת זהות כולל ספח- חובה. בנוסף לתעודת הזהות, חובה להצטייד בתעודה מזהה נוספת (רשיון נהיגה/ דרכון ישראלי/ תעודת שחרור/ תעודת חוגר או קצין (למשרתים בקבע) או אישור תקופת שירות (למסיימי שירות לאומי-אזרחי).
  לידיעתכם, סכום המשיכה יהיה בהתאם לסכומים המופיעים במסמכים, בקבלות או בשוברים איתם תגיעו לבנק.

  טוב לדעת 
 • כספי הפיקדון עומדים לרשותכם החל מהיום ה–14 מסיום שירות החובה. במקרים בהם יש עיכוב בהעברת הדיווח אלינו אודות שירותכם מצה"ל/ממנהלת השירות הלאומי, ייתכן שהפיקדון יועמד לרשותכם מאוחר יותר. במקרה כזה ניתן ליצור קשר עם מרכז השירות הטלפוני שלנו בטלפון 03-7776770.

 • הפיקדון האישי ניתן למימוש בסניפים ייעודיים של בנק לאומי או באחד מסניפי בנק פועלים. ניתן לממש את הפיקדון האישי בבנקים אלו, גם אם חשבונכם האישי מתנהל בבנקים אחרים!

 • אם התחלתם לממש חלק מכספי הפיקדון באמצעות אחד מהבנקים, עליכם להמשיך ולממש את יתרתו בכל אחד מסניפיו של אותו בנק בלבד.

 • כספי הפיקדון האישי ניתנים למימוש בתחומי מדינת ישראל בלבד.

 • אם אינכם יכולים למשוך מסיבה כלשהי את הפיקדון בעצמכם, באפשרותכם להעניק ייפוי כוח לאדם מטעמכם למשיכת כספי הפיקדון עבורכם (למעט שימוש למטרות עסק, נישואין ודיור) שנערך בארץ מול עורך דין או נוטריון או בקונסוליה ישראלית (במידה ואתם בחו"ל). ייפוי הכוח חייב להיות על פי הנוסח המופיע באתרנו.