מידע על השלמת לימודים

עולם רחב של אפשרויות ללימודים נפרס בפניכם, החל מהשלמת השכלה תיכונית וקבלת תעודת המעידה על 12 שנות לימוד (תג"ת), דרך השלמה או שיפור מקצועות/ציוני תעודת הבגרות ולימודי הכנה לבחינה הפסיכומטרית ועד, כמובן, איתור השכלה אקדמית מתאימה עבורכם בעשרות בתי ספר, מוסדות לימוד, אוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ.

מוסדות הלימוד השונים מציעים מגוון רחב של חוגים ומסלולי לימוד, מתוכם תוכלו לבחור את נושא הלימוד המעניין והמתאים לכם. יועצי המחוזות של האגף והקרן לחיילים משוחררים, עומדים לרשותכם במטרה לסייע לכם בגיבוש בחירתכם ובמימוש שאיפותיכם במסגרת שיחה אישית וכן בסיוע מערכות ממוחשבות תומכות או בהפניה למכוני אבחון מקצועיים במחירים מיוחדים.
בפגישת הייעוץ תוכלו לאתר יחד את התחומים/המקצועות המתאימים להעדפותיכם ולקבל מידע על מוסדות הלימוד השונים ועל תנאי הקבלה שלהם, כך תאמדו את סיכויי קבלתכם אליהם.

האגף והקרן לחיילים משוחררים, מעניקים סיוע למגוון מסגרות לימוד, הן בשלב הכנה ללימודים אקדמיים והן ללימודים אקדמיים: 

מימון להשלמת 12 שנות לימוד, סיוע לקורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית, סיוע במימון הלימודים וקבלת דמי קיום לזכאים הלומדים במכינות הקדם אקדמיות וכן סיוע ללומדים לתואר ראשון במסגרת חוק הפריפריה או בתכניות לימוד מיוחדות. נוסף לסיוע זה, מנהלים האגף והקרן מערך של הקצאת מלגות ללימודים ולסיוע אישי, באמצעות תרומות מקרנות וגופים פרטיים עם הרבה רצון טוב.

קיימים גורמי סיוע נוספים במסגרת מגוון מוסדות ציבור, עמותות וגורמים פרטיים. מומלץ לבדוק ולברר טרם תחילת הלימודים גם על הסיוע המוצע מהגורמים הבאים: 

  •  מלגות מטעם דיקן הסטודנטים/מעורבות חברתית במוסד הלימוד

  •  מלגות פר"ח מטעם התאחדות הסטודנטים

  •  מלגות מטעם משרד החינוך

  •  מלגות מטעם הרשות המקומית בה מתגורר החייל/מסיים השירות

 

וזכרו...

ניסיתם את כל האפשרויות העומדות בפניכם לקבל סיוע ולא הסתייע בידכם? ניתן להשתמש בכספי הפיקדון עד 5 שנים משחרורכם משירות חובה/סיום השירות, לצורך מימון לימודים במגוון מוסדות ובתי ספר.