מידע על השכלה אקדמית

עולם רחב של אפשרויות לימודים נפרס בפניכם, החל מהשלמת השכלה תיכונית וקבלת תעודת המעידה על 12 שנות לימוד (תג"ת), דרך השלמה או שיפור מקצועות/ציוני תעודת הבגרות ולימודי הכנה לבחינה הפסיכומטרית ועד לאיתור השכלה אקדמית מתאימה עבורכם בעשרות בתי ספר, מוסדות לימוד, אוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ.
מוסדות הלימוד השונים מציעים מגוון רחב של חוגים ומסלולי לימוד, מתוכם תוכלו לבחור את נושא הלימוד המעניין אתכם ומתאים לכם. יועצי לשכות ההכוונה המחוזיות של הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים, עומדים לרשותכם במטרה לסייע לכם בגיבוש בחירתכם ובמימוש שאיפותיכם במסגרת שיחה אישית, סיוע במערכות ממוחשבות תומכות או בהפניה למכוני אבחון מקצועיים במחירים מיוחדים.
בפגישת הייעוץ תוכלו לאתר יחד את התחומים/מקצועות המתאימים להעדפותיכם ולקבל מידע על מוסדות הלימוד השונים ועל תנאי הקבלה שלהם, וכך תאמדו את סיכויי קבלתכם אליהם.

 
הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים, מעניקות סיוע למגוון מסגרות הלימוד, הן בשלב הכנה ללימודים אקדמיים והן ללימודים אקדמיים: 
 
מימון להשלמת 12 שנות לימוד, סיוע לקורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית, סיוע במימון הלימודים וקבלת דמי קיום לזכאים הלומדים במכינות הקדם אקדמיות וכן סיוע ללומדים לתואר ראשון במסגרת חוק הפריפריה.
נוסף על סיוע זה, מנהלות הקרן והיחידה מערך של הקצאת מלגות ללימודים ולסיוע אישי, באמצעות תרומות מקרנות וגופים פרטיים עם הרבה רצון טוב.

 
קיימים גורמי סיוע נוספים במסגרת מגוון מוסדות ציבור, עמותות וגורמים פרטיים. מומלץ לבדוק ולברר טרם תחילת הלימודים גם על הסיוע המוצע מהגורמים הבאים: 
 
  • מלגות מטעם דיקן הסטודנטים / מעורבות חברתית במוסד הלימוד
  • מלגות פר"ח מטעם התאחדות הסטודנטים
  • מלגות מטעם משרד החינוך
  • מלגות מטעם הרשות המקומית בה מתגורר החייל / מסיים השירות

  •  
וזכרו ...
 
ניסיתם את כל האפשרויות העומדות בפניכם לקבל סיוע כאמור ולא הסתייע בידכם? ניתן להשתמש בכספי הפיקדון עד 5 שנים מסיום השירות, לצורך מימון לימודים במגוון מוסדות ובתי ספר. 
הדף בטעינה אנא המתן